Bissau 13. januára (TASR) - Guinea-Bussau v sobotu Mauritánii vydala piatich predpokladaných členov al-Káidy podozrivých z decembrového zabitia štyroch francúzskych turistov. K vydaniu podozrivých došlo deň po ich zatknutí.
"Guinea-Bissau zaplatí za to, čo urobila," povedal jeden z piatich Mauritáncov, keď v Bissau za asistencie bezpečnostných síl nastupoval do lietadla. "Dávajte si pozor! Keby som mal zbraň, všetkých by som vás zabil," kričal na pracovníkov bezpečnosti.
Traja útočníci, ktorých mauritánske úrady podozrievajú z členstva v islamistickej skupine spojenej s al-Káidou, 24. decembra zatrelili štyroch a zranili jedného francúzskeho turistu, ktorí si užívali vianočný piknik na ceste na juhu Mauritánie.
Polícia v Guinea-Bissau po piatkovom zatknutí pätice oznámila, že dvaja z nich priznali členstvo v al-Káide. Najmenej na troch zo zatknutých zatykač vydali v priamej súvislosti so zabitím francúzov, uviedli úrady v Bissau.
Informáciu priniesla agentúra Reuters.