Viedeň 8. januára (TASR) - Medzi piatimi najhoršími letiskami sveta je i parížske letisko Charles de Gaulle. Vyplýva to z analýzy zverejnenej americkým časopisom Foreign Policy (Zahraničná politika).
Medzi negatívne faktory, ktoré sa posudzovali, patria podmienky prestupu, podmienky pre cestujúcich pri čakaní na lietadlo, zlé označenie, postoj personálu, celková architektúra letiska a podobne.
Najhoršie podmienky pre cestujúcich má dakarské letisko Léopold Sédar Senghor, ktoré absolútne neposkytuje cestujúcim možnosť sedenia. Neodporúča sa ani sedieť v tzv. tureckom sede, lebo vtedy lákajú pozornosť cestujúcich obchodníci s falšovaným tovarom. Senegalská vláda už začala s výstavbou nového letiska s dvojnásobnou kapacitou.
Ďalším letiskom "hrôzy" je letisko Indiry Gándhíovej v Naí Dillí. Zatiaľ čo mestá Hyderabade a Bangalore zriadili moderné letiská, indické hlavné mesto zaspalo na vavrínoch. Medzinárodné letisko Indiry Gándhíovej je plné agresívnych žobrákov a špiny. Po tom, ako jeden miestny taxikár zavraždil na letisku austrálskeho turistu, bezpečnostné podmienky sa o niečo zlepšili.
Autori analýzy považujú parížske letisko Charles de Gaulle za najhoršie v Európe, nehodné takého veľkomesta akým je mesto na Seine. Sivé terminály, neochotný personál, vysoké ceny za občerstvenie, tým všetkým sa letisko "hrdí". Jediná moderná časť letiska, terminál 2 E sa v roku 2004 zrútila. Veľa ľudí vtedy prišlo o život. Letisko je maximálne preťažené. Od júna 2007 môže v tom istom momente na letisku pristáť 6 veľkorozmerných lietadiel Airbus, hoci odbavovacia kapacita letiska je výrazne poddimenzovaná.
Zoznam piatich najhorších letísk sveta uzatvárajú iracké letisko v Bagdade a letisko Mineraľnyje Vody, ktoré sa nachádza neďaleko Čečenska.
Informoval o tom rakúsky denník Der Standard.