DIYARBAKIR 4. januára (SITA/AFP) - V súvislosti so štvrtkovým bombovým útokom v tureckom meste Diyarbakir polícia zadržala štyri osoby.
Prostredníctvom písomného vyhlásenia o tom informoval hlavný prokurátor rovnomennej kurdskej provincie Durdu Kavak. Výbuch nálože v aute v centre Diyarbakiru usmrtil päť ľudí a ďalších 68 utrpelo zranenia. Podľa vyhlásenia explózia nastala vo chvíli, keď miestom vzdialeným asi sto metrov od vojenskej základne prechádzalo vozidlo armády. Kavak dodáva, že štyria z mŕtvych sú študenti, ktorí sa na blízkej súkromnej škole pripravovali na prijímacie skúšky na univerzitu.
K výbuchu sa zatiaľ nikto neprihlásil, podozrenie sa však sústreďuje na separatistickú Stranu kurdských pracujúcich, ktorá predtým v oblasti vykonala mnoho útokov.