Národná železničná spoločnosť SNCF z nočného vandalizmu vrátane pálenia elektrických vedení a ničenia signalizačných systémov obvinila štrajkujúcich. Odborárske organizácie obvinenia okamžite odmietli. Prezident Nicolas Sarkozy označil útoky za neprijateľné a vyzval ministra spravodlivosti, aby páchateľov potrestal.
SNCF vandalizmus nazvala "koordinovanou sabotážou." Podľa šéfa vplyvného odborového hnutia CGT Bernarda Thibauta by mohlo ísť o snahu zdiskreditovať štrajkujúcich. Rušňovodiči a parížski dopravní zamestnanci štrajkujú na protest proti plánu prezidenta Sarkozyho zvýšiť dôchodkový vek niektorých zamestnancov. Zdá sa, že Sarkozy víťazí v teste popularity nad silnými odbormi - podľa prieskumov verejnosť stojí na strane prezidenta a štrajkujúci zamestnanci metra a medzimestských vlakov sa pomaly vracajú do práce.
V stredu by mala premávať viac ako polovica zo 700 vlakov, oznámila SNCF. Vandalizmus podľa nej spôsobil meškanie niektorých rýchlovlakov od jednej do troch hodín. Útoky boli zamerané na linky spájajúce Paríž so západným pobrežím Atlantiku a východom, severom a juhovýchodom krajiny.
V stredu ráno začali za účasti zástupcu vlády rokovania medzi odborovými zväzmi a spoločnosťou prevádzkujúcou parížske metro. Rokovania so SNCF sa mali uskutočniť neskôr popoludní. Očakáva sa, že vyjednávanie potrvá minimálne mesiac. Vláda verí, že začatie rokovaní urýchli návrat všetkých štrajkujúcich do práce. Podľa SNCF sa počet štrajkujúcich v stredu znížil, štrajkuje už len približne jeden z piatich zamestnancov. Štrajkujúci železničiari v meste Marseille nečakali na ukončenie prvého kola rokovaní a v stredu odhlasovali predĺženie štrajku najmenej do štvrtka. Železničiari v niektorých menších mestách však v stredu už podľa odborárov odhlasujú návrat do práce.
Prezident Nicolas Sarkozy v utorok vyhlásil, že bude trvať na ekonomických reformách a vyzval štrajkujúcich, aby sa vrátili do práce. Prezident sa nechce vzdať plánov zvýšiť dôchodkový vek niektorých zamestnancov, ktorí teraz môžu ísť do dôchodku po odpracovaní 37,5 roka, zatiaľ čo ostatní zamestnanci až po odpracovaní 40 rokov. Vláda je však ochotná rokovať o raste miezd a zvýšení dôchodkov.