Podľa predchádzajúcich informácií dvoch prominentných členov iránskeho parlamentu Mottakí predložil svoju rezignáciu Ahmadínedžádovi necelý týždeň po náhlej výmene hlavného jadrového vyjednávača Alího Laridžáního.
"Tento typ informácií je súčasťou psychologickej vojny proti vláde. Pán Mottakí zostáva na svojom poste a s potešením pokračuje vo svojej činnosti," vyhlásil prezident po zasadaní vlády. Ahmadínedžádove slová podľa tlačovej agentúry Mehr potvrdil aj námestník ministra zahraničia Alí Šahídí.
Špekulácie vyvolal hovorca parlamentného výboru pre národnú bezpečnosť a zahraničnú politiku, keď vyhlásil: "Na základe toho, čo sme počuli, Mottakí cez noc predložil prezidentovi svoju rezignáciu." Toto tvrdenie zopakoval aj člen výboru Rézá Talají Nik, ministerstvo zahraničia informácie najprv odmietlo komentovať.
Alí Laridžání rezignoval na svoj post iba v sobotu, pričom jeho odstúpenie je možné považovať za víťazstvo prezidenta Ahmadínedžáda a mohlo by znamenať oveľa odmietavejší postoj Iránu v nukleárnom spore so Západom. Agentúra Mehr bez uvedenia zdrojov priniesla správu, že Laridžáního nástupca Saíd Džalílí by sa mal stať dočasným ministrom zahraničia a Ahmadínedžád plánuje ďalšie veľké zmeny vo svojom kabinete.