Oznámila to v stredu volebná komisia v Togu.
Opozičné Spojené sily za zmenu (UFC) dostanú najmenej 21 kresiel, ďalšia opozičná strana Akčný výbor obnovy (CAR) získa štyri miesta v parlamente.
Obsadenie siedmich zostávajúcich kresiel bude známe najskôr dnes, uviedli na tlačovej konferencii v hlavnom meste Lomé predstavitelia z nezávislej volebnej komisie tejto bývalej francúzskej kolónie.
Keď budú známe celkové výsledky, ich platnosť posúdi ústavný súd, ktorý prijme aj prípadné sťažnosti na priebeh hlasovania.
Účasť na voľbách dosiahla 95 percent, čo odráža všeobecné nadšenie, keďže prvýkrát po 13 rokoch sa na hlasovaní zúčastnili aj opozičné strany. Tie minulé voľby v roku 2002 bojkotovali.
Európski a africkí pozorovatelia ohodnotili nedeľné hlasovanie, do ktorého išlo viac ako 2000 kandidátov z vyše 30 strán, ako všeobecne slobodné a spravodlivé.
Úrady v Togu dúfajú, že úspešné voľby povedú k obnoveniu medzinárodnej pomoci pre túto krajinu, ktorá trpela niekoľko desiatok rokov pod autoritárskymi vládami. Od získania nezávislosti v roku 1960 sa nevyhla ani krvavým nepokojom.
Európska únia, jeden z najväčších podporovateľov Toga, zmrazila svoju pomoc krajine v roku 1993 s odvolaním sa na slabé demokratické výsledky vtedajšieho prezidenta Gnassingbea Eyademu, ktorý v krajine vládol štyri desaťročia. Zomrel vo februári 1995.
Armáda vymenovala jeho syna Faurea Gnassingbeho za prezidenta, čím porušila ústavu a vyprovokovala násilné protesty, pri ktorých bezpečnostné zložky zabili stovky prívržencov opozície. Ďalšie tisíce ľudí utiekli z krajiny.
Po víťazstve vo voľbách v roku 2005, ktoré sprevádzali ich násilnosti, Gnassingbe otvoril dialóg s opozičnými stranami a vytvoril vládu národnej jednoty.