SME

L'Oreal neuspel v snahách o zákaz predaja napodobenín parfumov

Londýn 10. októbra (TASR) - Francúzsky kozmetický gigant L'Oreal dnes opäť neuspel v právnom súboji o zákaz predaja napodobenín svojich parfumov.

Podľa trojice sudcov londýnskeho odvolacieho súdu je nepravdepodobné, že spotrebitelia si pomýlia pravé výrobky L'Oreal s lacnejšími imitáciami, aj v prípade, že ich vôňa je podobná.

"Ľudia nie sú hlúpi. Nemožno predpokladať, že niekto si myslí, že 'replikový' výrobok tohto druhu je originál," uvádza sa v rozhodnutí sudcov. "Nemožno tiež predpokladať, že niekto si myslí, že replika je niečo iné, ako lacná imitácia originálu, alebo že má mať rovnakú kvalitu ako originál, aj keď vôňa môže byť podobná."

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Lacnejšie voňavky sú propagované sloganmi ako "Rozdiel pocíti len vaša peňaženka" a "Jediný rozdiel je v cene".

L'Oreal, najväčšia kozmetická skupina na svete, prípad predložila odvolaciemu súdu po tom, čo najvyšší súd žalobu minulý rok zamietol. Francúzska spoločnosť chce dosiahnuť, aby firma Scion International so sídlom v Dubaji mala zakázané predávať svoje parfumy, ktoré sú dostupné za asi 250 korún.

Výrobky Scionu ako La Valeur, Pink Wonder a Nice Flower údajne voňajú podobne ako Trésor, Miracle a Noa od L'Oreal.

Sudcovia odvolanie zamietli s argumentom, že výrobky L'Oreal a Scion si vzájomne nekonkurujú, majú rôzne ceny a sú určené pre rôzne segmenty trhu.

L'Oreal plánuje prípad predložiť európskym súdom, kde bude argumentovať, že Scion svojím radom parfumom Creation Lamis porušil zákony o ochrannej známke.

SkryťVypnúť reklamu

Parížska spoločnosť poukazuje na to, že Scion používa ochranné známky jej produktov v porovnávacích zoznamoch, na ktorých zákazníkom ukazuje, ktorému parfumu L'Oreal sa podobá jej lacnejšia voňavka.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná?
  2. Skupina UCED expanduje v Česku aj v strednej Európe
  3. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  4. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  5. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  7. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  8. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  1. Skupina UCED expanduje v Česku aj v strednej Európe
  2. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná?
  3. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  4. Musí veda odpovedať na všetky naše otázky?
  5. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  6. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  7. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 18 086
  2. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 8 712
  3. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 7 085
  4. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 4 434
  5. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 3 286
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 608
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 2 240
  8. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 1 864
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu