Uviedli to v pondelok predstavitelia NASA, podľa ktorých je treba chybnú súčiastku opraviť.
Problém je v tlmičoch pravej hlavnej pneumatiky, ktoré slúžia na zmiernenie nárazu pri pristátí. Práce na opravách sa začnú v stredu a na ich priebehu závisí ďalší postup.
NASA tiež oznámila, že v nadchádzajúcej misii kozmonauti vystúpia do otvoreného vesmíru nie štyri, ale päťkrát. Ide o to, aby astronauti mali dosť možností otestovať metódu opravy pri poškodení doštičiek tepelného štítu.
Pri poslednej misii raketoplánu Atlantis došlo totiž pri štarte k poškodeniu tejto časti povrchu lode. Návrat na Zem bol potom možný len po intenzívnych analýzach.
Poškodený tepelný štít viedol k explózii raketoplánu Columbia na jeho spätnej ceste cez zemskú atmosféru v roku 2003. Zahynulo v ňom sedem astronautov.