Vyjednávači 158 krajín napokon súhlasili s princípom, že priemyselné štáty by sa mali usilovať znížiť do roku 2020 emisie o 25 až 40 percent z ich úrovne z roku 1990.
Hoci stanovené ciele nie sú záväzné, experti ich považujú za dôležitý signál, že priemyselné krajiny pristupujú vážne k zníženiu množstva oxidu uhličitého a ďalších nebezpečných plynov v úsilí odvrátiť najzávažnejšie hrozby globálneho otepľovania.
Delegáti až do dnešného večera rokovali o výhradách niekoľkých krajín, vrátane Kanady, Japonska a Ruska, ktoré oproti stanovovaniu emisných cieľov preferovali viac otvorenejší prístup.
Dnes končiaca viedenská schôdzka je súčasťou série medzinárodných rokovaní, ktoré koncom roka vyvrcholia veľkým klimatickým summitom na indonézskom ostrove Bali. Summit sa pokúsi o novú globálnu dohodu na znížení skleníkových plynov po roku 2012, kedy vyprší platnosť kjótskeho protokolu z roku 1997. Kjótska dohoda požadovala od 35 priemyselných krajín, aby do roku 2012 znížili emisie o päť percent z úrovne v roku 1990.