Ramalláh 4. augusta (TASR) - Umiernený palestínsky prezident Mahmúd Abbás a izraelský premiér Ehud Olmert sa v najbližších dňoch stretnú na zatiaľ nešpecifikovanom mieste v Predjordánsku. Oznámili to dnes oficiálne palestínske zdroje v Ramalláhu.
Plánované rokovanie Olmerta s Abbásom bude nadväzovať na nedávnu blízkovýchodnú cestu americkej ministerky zahraničných vecí Condoleezzy Riceovej.
Šéfka štátneho departmentu v stredu a vo štvrtok pri návštevách Jeruzalema a Ramalláhu pripravovala terén pre medzinárodnú konferenciu o Blízkom východe, ktorú by sa podľa predstáv Washingtonu mala uskutočniť ešte v tomto roku.
Olmert a Abbás pri separátnych rozhovoroch súhlasili s Riceovou v tom, aby v rámci svojho plánovaného stretnutia na území Predjordánska diskutovali o základných princípoch a možnostiach spravodlivého a trvalého vyriešenia izraelsko-palestínskej otázky na báze mierovej koexistencie dvoch nezávislých štátov, Izraela a Palestíny.