Po viac ako trojmesačnej porade súd zamietol odvolanie právnikov Milorada Ulemeka, vodcu skupiny. Tiež zamietol podobné podnety vznesené ostatnými odsúdenými, vrátane Miloševičovho šéfa štátnej bezpečnosti Radomira Markoviča.
Mužov v roku 2005 odsúdili na tresty väzenia od dvoch do 40 rokov. Rozhodnutie najvyššieho súdu znamená, že šesť odsúdených - všetci sú už vo väzení - sa už nemôže odvolať.
Ulemeka 23. mája odsúdili v inom procese na 40 rokov väzenia za vraždu srbského premiéra Zorana Djindjiča z marca 2003.
Stamboliča - srbského prezidenta do roku 1998, keď ho nahradil Miloševič - uniesli v auguste 2000 počas džogingu v belehradskom parku. Ulemek a jeho muži ho previezli do lesa na severe Srbska, kde mu strelili do temena hlavy a hodili do jamy, uvádza sa v súdnom rozhodnutí. Stamboličovo telo našli v roku 2003 v rámci rozsiahlej policajnej akcie spustenej po zabití Djindjiča.
Stamboliča zavraždili krátko pred parlamentnými a prezidentskými voľbami, v ktorých mal podľa očakávaní kandidovať ako spoločný prezidentský kandidát opozície.
K útoku na Draškoviča, ktorý bol donedávna srbským ministrom zahraničných vecí, došlo v čiernomorskom letovisku Budva v júni 2000. Útočníci naňho začali strieľať v jeho vile, Draškovič však vyviazol len so škrabancom na uchu.
Miloševič bol presvedčený, že Stambolič a Draškovič ohrozujú jeho moc, a nariadil ich zabitie, vyhlásil súd.
Miloševičovu vládu ukončila ľudová revolta z októbra 2000. V júni 2001 ho vydali haagskemu tribunálu OSN, kde čelil obvineniam z vojnových zločinov vzneseným v súvislosti s balkánskymi vojnami z 90. rokov. V marci 2006 Miloševič vo svojej cele zomrel na zlyhanie srdca, pár mesiacov pred očakávaným vynesením rozsudku.