Hoci informácie v databáze britskej spravodajskej služby MI5 neupozornili úrady na možnosť útokov, pomohli polícii pri rýchlom zadržaní podozrivých, citovala agentúra nemenovaný vládny zdroj. "Zdá sa, že existujú prepojenia, ktoré vedú k niektorým zo zadržaných osôb. Vďaka týmto prepojeniam sme boli schopní pomôcť polícii pri urýchlení vyšetrovania," citovala agentúra ďalší zo zdrojov. Nepodarilo sa zistiť, prečo sa mená podozrivých objavili v databáze bezpečnostnej služby, ktorá údajne obsahuje približne 2 000 mien.
Britský denník Daily Telegraph napísal, že minimálne jeden z podozrivých sa nachádza aj na zozname ministerstva vnútra, čo znamená, že Británia monitoruje jeho cesty z krajiny a do nej.
Po samovražedných bombových útokoch na dopravný systém Londýna, pri ktorých 7. júla 2005 zahynulo 52 ľudí cestujúcich metrom a autobusom, bezpečnostné služby potvrdili, že o niektorých útočníkoch už mali záznamy. Bezpečnostní agenti však boli presvedčení, že spomínané osoby sa podieľali iba na získavaní financií pre teroristické skupiny a neboli prioritou sledovania.