Obaja vyzvali krajiny sveta, aby sa pridali k boju proti globálnemu otepľovaniu.
Schwarzenegger je posledným zahraničným činiteľom, s ktorým viedol Blair rozhovory pred stredajším odchodom z funkcie premiéra. Na tlačovej konferencii s bývalou filmovou hviezdou nechýbala narážka na filmy o Terminátorovi, ktoré Schwarzeneggera preslávili.
"Môj hovorca mi povedal, čokoľvek iné budete robiť dnes dopoludnia, nehovorte: Vrátim sa," zažartoval si Blair v zmienke o známej vete Terminátora (I'll be back).
Schwarzenegger vyzdvihol aktivitu Blaira v boji proti klimatickým zmenám s tým, že počas desaťročia pri moci "dokázal svetu, že možno robiť obe veci... chrániť Zem a chrániť ekonomiku". Uviedol tiež, že Kalifornia prispela k zmene postoja amerického prezidenta Georgea W. Busha v tejto oblasti.
Blair pochválil Schwarzeneggera za to, že vlani podpísal zákon, ktorý zaviedol v USA prvé celoštátne limity emisií skleníkových plynov. Kaliforniu to dostalo do rozporu s federálnou vládou Busha, ktorá odmietala globálne dohody o obmedzovaní emisií.
Blair označil nedávnu deklaráciu skupiny G8 o klimatických zmenách za významný krok vpred pre USA. Mnohých prekvapilo, keď sa Bush pridal k ďalším lídrom G8 na summite vo výzve na celosvetové znižovanie emisií o 50 percent do roku 2050. Európski predstavitelia presadzovali povinné ciele obmedzovania, čomu Bush vzdoroval.
Blair i Schwarzenegger uviedli, že je naliehavo potrebné nahradiť Kjótsky protokol, ktorého platnosť vyprší v roku 2012 a ktorý odmietli USA. Nová dohoda podľa nich musí podstatne znížiť skleníkové emisie a musia ju podpísať aj ich najväčší producenti ako USA, Čína a India.
Britský premiér hosťa vzal tiež na prehliadku novej "ekologickej" základnej školy na západe Londýna. Nadšení žiaci privítali Schwarzeneggera pokrikom "Terminátor" pred tým, ako politikom ukázali slnečné kolektory, trávnatú strechu či veľké strešné okná.