KYJEV 30. mája (SITA/AFP) - Ukrajinský premiér Viktor Janukovyč varoval v stredu pred novými prekážkami pri riešení politickej krízy v krajine. Premiér sa tak vyjadril v čase, keď v parlamente prebiehala ohnivá debata o kľúčových otázkach týkajúcich sa konania predčasných volieb. Janukovyč však na schôdzi svojho kabinetu povedal, že "nechce na problémy priveľmi upozorňovať", pretože existuje dohoda o ich riešení. Janukovyč však ďalej dodal, že "by bolo zlé", keby sa problémy nepodarilo vyriešiť.
Ukrajinský prezident Viktor Juščenko medzitým na tlačovej konferencii vyjadril presvedčenie, že všetky strany dodržia dohodu, ku ktorej sa v nedeľu zaviazali. Prezident v tejto súvislosti naliehal na poslancov, aby rešpektovali podmienky spomínanej dohody.
Podľa agentúry Interfax Janukovyč a Juščenko v stredu o vzniknutej situácii spolu rokovali, no bližšie informácie z ich stretnutia zatiaľ nie sú známe. Analytici varovali, že dohoda o predčasných voľbách môže stroskotať pre pretrvávajúce nezhody.