SME

SkyEurope prepravila v apríli vyše 293 tis. cestujúcich

Za posledných dvanásť mesiacov stúpol objem osobnej prepravy SkyEurope Airlines o 45,1 % na viac ako 3 mil. pasažierov

BRATISLAVA 4. mája (SITA) - Nízkonákladová letecká spoločnosť SkyEurope Airlines zvýšila celkový objem osobnej prepravy v apríli tohto roka medziročne o 44,7 % na 293 688 cestujúcich. Obsadenosť lietadiel na jej linkách zároveň vzrástla o 7,4 percentuálneho bodu na 82,1 %. Ako v piatok ďalej informovala spoločnosť, za posledných dvanásť mesiacov do konca apríla prepravila spolu viac ako 3 milióny pasažierov a ich počet tak stúpol ročne o 45,1 %. Vyťaženosť letov pritom vzrástla o 3,4 bodu a dosiahla úroveň 80,4 %.
Vedúca nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej Európe nedávno oznámila zvýšenie celkovej objednávky nových lietadiel Boeing 737 na 26 kusov premenou predkupných práv piatich Boeingov 737-700 na záväzné objednávky. Objednávka dosahuje hodnotu 295 mil. USD. SkyEurope takisto predstavila zmeny v manažmente, keď sa novým finančným riaditeľom stal zakladajúci člen spoločnosti easyJet Nick Manoudakis. Spoluzakladateľ a predseda predstavenstva SkyEurope Alain Skowronek pritom oznámil, že sa vzdáva výkonných funkcií vo firme. Zostal však poradcom generálneho riaditeľa spoločnosti Christiana Mandla, ktorý po ňom prevzal aj post predsedu predstavenstva.
SkyEurope založili v septembri 2001 Ch. Mandl a A. Skowronek. S piatimi základňami v Bratislave, Budapešti, Krakove, Prahe a vo Viedni prevádzkuje sieť 92 leteckých liniek do 39 destinácií v 19 európskych štátoch s flotilou 14 lietadiel Boeing 737. Do roku 2011 sa lietadlový park spoločnosti rozšíri na 32 lietadiel Boeing 737-700 Next Generation. SkyEurope zamestnáva viac ako 850 pracovníkov a od 27. septembra 2005 je kótovaná na burzách vo Viedni a Varšave.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Dobrovoľníci, prihláste sa na Týždeň dobrovoľníctva
  2. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike?
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  4. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky
  5. Green Corner: zelené bývanie blízko centra s prvou splátkou 10 %
  6. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu?
  7. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  8. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  1. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike?
  2. Čo vám nikto nepovedal o kráse, materstve a ADHD dospelých
  3. Slováci posielajú na MS mladíkov. Kedy hrajú a kde ich sledovať?
  4. Dobrovoľníci, prihláste sa na Týždeň dobrovoľníctva
  5. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  6. Príďte do Piešťan na oslavy 80. výročia víťazstva nad fašizmom
  7. Víno z LESOV SR žiari: Úspech na Vienale 2024
  8. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 8 246
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 7 759
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 5 229
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 4 894
  5. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu? 3 368
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 3 055
  7. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky 3 036
  8. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 2 034
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu