Miami 4. mája (TASR) - Najmenej 20 haitských utečencov dnes zahynulo a ďalších 58 je nezvestných po tom, ako sa ich plachetnica prevrátila počas plavby severovýchodne od krajiny. Informovala o tom americká pobrežná stráž. Na palube sa podľa ľudí, ktorí incident prežili, nachádzalo okolo 150 migrantov.
Plachetnica sa prevrátila asi kilometer od ostrova Providenciales v britskom zámorskom súostroví Turks a Caicos, ktoré leží juhovýchodne od Bahám. Podľa amerického oznámenia z mora vytiahli 63 ľudí, ďalších desiatich neskôr našli na prevrátenom plavidle. Pri pátraní po hodine a pol objavili v mori 20 tiel, niektoré už čiastočne zožrali žraloky.
Pobrežná stráž USA vyslala z Bahám pre pátranie po Haiťanoch svoju loď, lietadlo a vrtuľník. Podľa jej oznámenia sa plachetnica prevrátila, keď ju ťahalo policajné plavidlo z Ostrovov Turks a Caicos.
Americká pobrežná stráž dosiaľ v tomto roku zachránila alebo zadržala 909 Haiťanov, ktorí utekali zo svojej chudobnej a chaotickej krajiny na ostrove Hispaniola za lepším životom v zahraničí, najmä do USA.