SME

V Nemecku sa rozhodli obnoviť vyšetrovanie vražedného atentátu na S.Bubacka

Karlsruhe 25. apríla (TASR) - V Nemecku obnovia vyšetrovanie vražedného atentátu na generálneho prokurátora spolkovej republiky spred 30 rokov Siegfrieda ...

Karlsruhe 25. apríla (TASR) - V Nemecku obnovia vyšetrovanie vražedného atentátu na generálneho prokurátora spolkovej republiky spred 30 rokov Siegfrieda Bubacka. V Karslruhe o tom informovala generálna prokurátorka krajiny Monika Harmsová.

Vedúca predstaviteľka nemeckých orgánov prokuratúry zdôvodnila toto rozhodnutie novými informáciami, ktoré sa objavili o tomto hrdelnom zločine a na základe ktorých je z neho podozrivý príslušník teroristickej organizácie Frakcia Červenej armády (RAF) Stefan Wisniewski. Spolková prokuratúra vychádza z toho, že spolupáchateľmi mohli byť niekdajší teroristi Christian Klar a Knut Folkerts.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Prvý z nich bol odsúdený nielen ako ten, kto vyslal vražedné výstrely, ale aj ako spolupáchateľ, uviedla Monika Harmsová. Na tom sa predbežne nič nemení, konštatovala a súčasne zdôraznila, že ide o hodnotenie predbežné.

V prospech dvojice Klar-Folkerts sa vyjadril v týchto dňoch niekdajší člen RAF Peter-Jürgen Boock, podľa ktorého bol, rovnako ako podľa názoru jeho exkolegyne-teroristky Vereny Beckerovej, úspešným atentátnikom v danom prípade Stefan Wisniewski.

Prípadu dodáva zvláštnu príchuť skutočnosť, že spolkový prezident Horst Köhler aktuálne posudzuje žiadosť Christiana Klara o milosť, ako aj fakt, že podľa oficiálne nepotvrdených informácií mohlo dôjsť pri pôvodnom vyšetrovaní spomínaného prípadu k pochybeniu aj zo strany orgánov činných v trestnom konaní.

SkryťVypnúť reklamu

Krajinský súd v Karlsruhe iba v utorok rozhodol o úľavách pre Christiana Klara, ktorý sa môže tešiť na ne v nápravno-výchovnom zariadení Bruchsal v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko, a to aj v podobe vrátane vychádzok so sprievodom.

Monika Harmsová dnes zdôraznila, že sa nemieni vyjadrovať ku Klarovej žiadosti o milosť a dodala, že táto otázka je vo výlučnej právomoci prezidenta krajiny.

Ak nemecký spolkový prezident nevyhovie Klarovej žiadosti o milosť, dostane sa tento muž na slobodu najskôr začiatkom roka 2009, po odpykaní si 26-ročného väzenia.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  5. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  6. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  7. Probiotiká nie sú len na trávenie
  8. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 399
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 001
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 693
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 273
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 094
  6. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 1 714
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 655
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 640
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu