Stovky príslušníkov špeciálnych bezpečnostných síl v čiernych uniformách vyhnali demonštrantov k Októbrového námestia v centre mesta. Skupiny protestujúcich potom ustúpili do bočných ulíc, znovu sa však zoskupili a pokúsili sa dostať k vládnym budovám.
Ďalšie opozičné zoskupenia - prevažne študenti a iní mladí ľudia - sa zhromaždili na schodoch verejných budov v okolitých častiach mesta a pred príchodom polície zvolávali protivládne heslá.
Podľa šéfa minskej polície Anatolija Kuleskova došlo počas akcie k zatýkaniu. Presný počet zatknutých však neuviedol. Podľa očitých svedkov sa policajti prakticky snažili zadržať všetky osoby v študentskom veku.
V mnohých prípadoch sa však demonštrantom bez problémov darilo uniknúť pred ťažko ozbrojenými a menej pohyblivými príslušníkmi zásahových jednotiek.
Demonštranti dostali od úradov oficiálne povolenie na akciu. Nebolo im však povolené odkloniť sa od úradmi schválenej trasy.
Účastníci niesli desiatky historických červeno-bielych bieloruských zástav - išlo o otvorenú provokáciu voči autoritatívnej vláde, ktorá naďalej používa červeno-zelenú národnú vlajku z čias ZSSR.
Medzi pochodujúcimi bol aj opozičný líder Alexander Milinkevič, ktorý oznámil zámer viesť pochod smerom zakázaným miestnymi úradmi.
V centre boli v čase protestnej akcie prítomní aj veľvyslanci z Nemecka, Francúzska, Litvy, Lotyšska, Estónska, Slovenska a USA - všetko krajín s chladnejšími vzťahmi voči Lukašenkovmu režimu.