Uviedol to dnes hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí.
Medzi postojmi jednotlivých strán podľa jeho slov ešte stále pretrvávajú značné rozdiely.
"Dôraz sa kladie na spoluprácu so Severnou Kóreou v oblasti ekonomiky a energetiky. Rokovania intenzívne pokračujú," povedal hovorca.
Podľa hlavného japonského vyjednávača Keničira Sasaiho sa po troch dňoch rokovaní nedospelo k žiadnemu riešeniu.
"Bohužiaľ, do dneška sme nedospeli k žiadnemu záveru... žiadne možné závery nie sú vo vyhliadke v niekoľkých otázkach," povedal Sasai.
Podľa juhokórejského vyjednávača Čun Jung-wua vyjadrila Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) pevný postoj ohľadne toho, ako ukončí svoj jadrový program. Čun však tento postoj odmietol ďalej špecifikovať.
Dohoda zo septembra 2005 je dosiaľ jediným výsledkom vyše trojročných rozhovorov za účasti Severnej a Južnej Kórey, USA, Japonska, Ruska a Číny. KĽDR rokovania bojkotovala viac než rok s požiadavkou na zrušenie finančných sankcií USA voči banke v Macau, kde mala svoje kontá. USA banku obvinili zo spoluúčasti na ilegálnych aktivitách Severnej Kórey vrátane falšovania a prania špinavých peňazí.
S návratom k rozhovorom Pchjongjang súhlasil po svojej prvej jadrovej skúške z októbra minulého roka. Na následných decembrových rozhovoroch v Pekingu však Severokórejčania odmietli diskutovať o odzbrojení, pokým sa nevyrieši otázka amerických sankcií.