Praha 2. februára (TASR) - Rus, ktorý údajne tvrdil, že na palube dopravného lietadla spoločnosti Aeroflot má bombu - a tým prinútil pilotov pristáť so strojom v Prahe - dnes vyhlásil, že sa bombou nevyhrážal a nechcel lietadlo uniesť.
"Možno som bol agresívny, ale nepamätám si, že by som sa vyhrážal bombou," povedal Jevgenij Dagajev pre Českú televíziu.
Dagajev (32) je podozrivý z ohrozovania lietadla, a ak ho postavia pred súd a usvedčia, môže dostať až 15 rokov väzenia.
Airbus A321 letel 28. decembra z Moskvy do švajčiarskej Ženevy, keď sa Dagajev údajne pokúsil preniknúť do kokpitu, pričom žiadal, aby lietadlo zmenilo smer trasy do Afriky, a vyhrážal sa odpálením bomby.
Dagajev povedal pre Českú televíziu, že mal bližšie neurčený konflikt s členom posádky a chcel sa sťažovať kapitánovi lietadla.
Posádka a cestujúci Dagajeva spacifikovali a odovzdali do rúk českej polície, keď lietadlo pristálo v Prahe.
Česká polícia prehľadala lietadlo, ale nenašla žiadne výbušniny a stroj v neskorých večerných hodinách odletel do Ženevy.
Dagajev cestoval s ôsmimi členmi svojej rodiny, vrátane troch detí. Rodina sa do incidentu nezapojila.