Brusel 20. januára (TASR) - Odvolací súd v Bruseli v piatok večer potvrdil tresty väzenia v dĺžke od päť do sedem rokov pre troch militantných islamistov, usvedčených z účasti na príprave bombových atentátov v hlavnom meste Španielska Madride a v marockej Casablanke.
Podľa verdiktu belgickej justičnej inštancie boli Lahoussine el-Haski, Khalid Bouloudo a Abdallah Ouabour členmi Skupiny marockých islamských bojovníkov (GICM) a predstavovali tak nebezpečenstvo pre bezpečnosť obyvateľov viacerých krajín.
Na základe výsledkov vyšetrovania marockých a španielskych expertov sa skupina GICM zúčastnila na príprave atentátov v Madride, pri ktorých v marci roku 2004 zahynulo 191 ľudí a bombových útokov v Casablanke, ktoré si v roku 2003 vyžiadali 45 ľudských životov.
Skupina GISM figuruje na zozname teroristických skupín, zostavenom úradmi USA. Jej hlavnými cieľmi sú premena Maroka na islamský štát a poskytovanie pomoci medzinárodnej teroristickej organizácii al-Káida.