Lavrov po stretnutí vyzval všetky zúčastnené strany na preukázanie dobrej vôle. Ako ďalej informoval ruský minister, Irán bude naďalej študovať návrhy medzinárodného spoločenstva, ktoré od Teheránu žiada pozastavenie procesu obohacovania uránu. Podľa Lavrova stále existuje šanca na naštartovanie rokovaní Teheránu s predstaviteľmi piatich stálych členov Bezpečnostnej rady OSN a Nemecka. "V najbližších dňoch budú prebiehať rokovania medzi predstaviteľmi šiestich mocností, ktoré predložili Iránu návrhy...tieto budú slúžiť ako východisko pre naštartovanie rozhovorov," citovala Lavrova ruská tlačová agentúra Interfax.
Po rokovaní s Lavrovom vyhlásil v piatok Laridžání, že jeho krajina neodstúpi od svojho jadrového programu, pričom pohrozil prehodnotením spolupráce s Medzinárodnou agentúrou pre atómovú energiu (MAAE), ak Bezpečnostná rada OSN prijme rezolúciu o sankciách voči Iránu bez ruského pozmeňovacieho návrhu, ktorý sankcie zmierňuje. Európsky návrh rezolúcie zakazuje krajinám Iránu dodávať materiál a technológie, ktoré by mohli prispieť k jeho jadrovému a raketovému programu, a nariaďuje zmrazenie účtov firmám, osobám a organizáciám zapojeným do týchto programov vrátane uplatnenia zákazu cestovania. Moskva návrh odmietla so slovami, že sankcie sú príliš rozsiahle a striktné. Požaduje tiež odstrániť z dokumentu všetky zmienky o jadrovej elektrárni v Bušéhri, ktorú v Iráne stavia.
Podľa názoru Číny sú stáli členovia BR vo veci rezolúcie takí rozdelení, že niektoré nezhody sa nedajú prekonať. Ostatní stáli členovia - USA, Veľká Británia, Francúzsko a Rusko - neboli až natoľko pesimistickí, ale potvrdili, že existujú tri rozdielne názory na riešenie problému s Iránom a tie nebude jednoduché urovnať. Rusko aj Čína, ktoré majú s Iránom rozvinuté obchodné vzťahy uprednostňujú vedenie dialógu namiesto sankcií OSN.