Zatiaľ nepomenovaný vzácny plyn s poradovým číslom 118 vznikol ostreľovaním prvku kalifornium elektricky nabitými atómami vápnika.
Ako informoval jadrový výskumný ústav v Dubne pri Moskve, na veľmi krátky okamih vznikli tri atómy prvku 118. Pri rozpade týchto superťažkých atómových jadier vznikol na zlomok sekundy takisto nový prvok s poradovým číslom 116. O úspechu píše najnovšie číslo časopisu Physical Review C.
Prvku 118 sa neoficiálne hovorí moskovium. Na vznik troch atómov bolo treba asi 20 triliónov iónov vápnika, ktoré sa rozpadli po tisícine sekundy. Štatistická pravdepodobnosť náhodnej zrážky atómov kalifornia a iónov vápnika bola menej ako jedna ku 10.000.
Objav prvkov s číslami 116 a 118 oznámil už v roku 1999 iný vedecký tím, pred štyrmi rokmi však stratil platnosť, pretože sa pokus nepodarilo iným výskumníkom zopakovať.
Teoreticky je možné vytvoriť atómové jadrá aj s viac ako 118 protónmi. Rusko-americký tím, ktorý vytvoril aj prvky s číslami 113 a 115, sa "chystá" na prvok s protónovým číslom 120. Má vzniknúť ostreľovaním plutónia atómami železa.
Keďže s veľkosťou atómových jadier rastie aj ich nestabilnosť, najťažšie prvky periodickej sústavy sa v prírode nevyskytujú. Dajú sa vytvoriť na zlomky sekundy len v laboratóriu. Týmito pokusmi vedci pátrajú v periodickej sústave po "ostrove stability". Je to oblasť, v ktorej by sa mali nachádzať superťažké prvky existujúce porovnateľne dlhší čas.