Quito 25. septembra (TASR) - Nehoda autobusu na kľukatej horskej ceste v Ekvádore si v nedeľu vyžiadala 47 mŕtvych. Ako oznámila polícia, vozidlo sa prevrátilo pri dedine Papallacta, 45 kilometrov juhovýchodne od metropoly Quito.
Hovorca polície Patricio Quimso oznámil, že nehodu so zraneniami prežilo len päť detí. Väčšina obetí zomrela na mieste, tri osoby zraneniam podľahli pri prevoze do nemocnice.
"Podľa predbežných informácií je 47 mŕtvych a päť detí, ktoré prežili," povedal hovorca agentúre AP. Podľa Quimsa sa predpokladá, že pasažiermi boli skupiny príbuzných a priateľov na celodennom výlete. Ako dodal, autobus sa vracal do ich obce Amaguana, 16 kilometrov južne od Quita.
Príčinou nehody bola podľa policajného hovorcu vysoká rýchlosť, v dôsledku ktorej stratil vodič kontrolu nad autobusom.