Svedka zajali spolu s jeho tehotnou manželkou, ktorá neskôr vo väzenskej cele porodila mŕtve dieťa. Kurd v strednom veku Raúf Faraj Abdalláh rozpovedal súdu, ako na jeho dedinu útočili chemickými zbraňami a neskôr ich armáda uväznila v Mósule. Tam ho od manželky oddelili a on sa až na ďalší deň dozvedel, že porodila mŕtve dieťa. Novorodenca pochovali do neďalekého masového hrobu.
Ďalší svedok zas opísal, ako ho otrávili plynom a potom ho poslali do nemocnice. "Vedomie som nadobudol po desiatich dňoch a videl som, že moje telo bolo úplne spálené," povedal Iskander Mahmúd Abdílrahmán. "Lekári mi dávali injekcie a lieky vrátane očných kvapiek a spálené časti kože mi vystrihávali nožnicami." Svedok tiež súdu ukázal početné jazvy, ktoré mal na tele. Podľa jeho slov má dodnes slabý zrak.
Druhý proces vedený proti Saddámovi a šiestim spoluobžalovaným sa vzťahuje na vyvraždenie 182 tisícov Kurdov počas vojenskej operácie Anfal v rokoch 1987-1988, ktorej cieľom bolo zlikvidovať kurdské milície bojujúce za nezávislosť a vyčistiť severný región pozdĺž hranice s Iránom od Kurdov. Saddám vinil irackých Kurdov z napomáhania Iránu počas iracko-iránskej vojny. Prokuratúra požaduje pre obžalovaných trest smrti za genocídu a zločiny proti ľudskosti. Na lavici obžalovaných sedí i Saddámov bratanec Alí Hassan al-Madžíd, prezývaný Chemický Ali. Podľa Kurdov z postihnutých oblastí, ktorí prežili, iracká armáda odvliekla z dedín mladých mužov a proti obyvateľom použila zakázaný yperit a nervové látky. Najznámejší zákrok v dedine Halabdža z marca 1988, pri ktorom zahynulo približne 5000 Kurdov, bude prejedávaný osobitne.