MOSKVA 13. septembra (SITA/AFP) - Islamskí militanti sa v utorok večer prihlásili k útoku na ruskú vojenskú helikoptéru. Pri páde vrtuľníka Mi-8 neďaleko juhoruského Vladikavkazu zahynulo v utorok 11 osôb, väčšinou vysokopostavených predstaviteľov ruskej armády. Militanti vo svojom vyhlásení tvrdia, že helikoptéru zasiahli protilietadlovou raketou.
"Mudžahedíni zo skupiny Kataib al-Chaúl vykonali naplánovanú operáciu proti vojenskému letectvu križiakov," uvádza sa vo vyhlásení zverejnenom na internetovej stránke blízkej čečenským separatistom. Podľa vyhlásenia povstalci disponovali spravodajskými informáciami a čase a dráhe letu a vedeli, že na palube budú ruskí vojenskí predstavitelia.
Ruská armáda príčiny pádu vrtuľníka zatiaľ vyšetruje. Ruské médiá citovali predstaviteľov armády, podľa ktorých helikoptéra počas letu nízku nad zemou pravdepodobne narazila o strom.