Zlodeji kradnú aj náhrobné kamene
NIKÓZIA - Cyperská polícia pátra po zlodejoch na cintorínoch, ktorí sa preorientovali z kradnutia kvetov na hroboch na krádeže náhrobných kameňov.
V prvom rade sa snažia prísť na to, prečo by niekto chcel brať ťažký mramorový kváder z cudzieho hrobu. Jeho zmiznutie nahlásila príbuzná.
“Prišla som zapáliť sviečku a pozerám, že hrob je v otrasnom stave. Najprv mi napadlo, že som sa musela pomýliť a som pri inom hrobe,“ rozhorčovala sa 63-ročná Chrysoulla Neophytouová.
Polícia uviedla, že náhrobný kameň zmizol z cintorína pri hlavnej dopravnej tepne cyperského hlavného mesta v priebehu uplynulých dvadsiatich dní. »(tasr)
Malajzijčania chcú vo vesmíre pripraviť čaj
Malajzijčania by chceli posunúť hranice ľudských možností a uvariť si vo vesmíre čaj. Prvý malajzijský kozmonaut bude vyslaný do vesmíru budúci rok na palube ruskej rakety. Jeho úlohou bude však okrem bežných astronautických povinností aj príprava malajzijskej národnej špeciality - čaju teh tarik. Jeho príprava však nie je vôbec jednoduchá ani v prostredí s gravitáciou.
Čaj s jemnou mliečnou arómou zaliaty vriacou vodou sa musí niekoľkokrát rýchlo preliať z jednej nádobky do druhej, aby sa na povrchu vytvorila pena. Ako to dopadne vo vesmíre, kde voda nesteká zhora nadol, je otázne. Podľa jedného z nádejných malajzijských astronautov, ak sa čaj vo vesmíre podarí pripraviť, malajzijským zvykom sa konečne dostane celosvetovej pozornosti.
(tasr)
Cruise zverejnil prvé fotky dcéry Suri
Dcérka herca Toma Cruisa sa v utorok po prvý raz objavila na televíznej obrazovke vo večerných správach americkej stanice CBS. Tá ako prvá zverejnila dlho očakávané fotografie malej Suri.
Exkluzívne fotografie poskytol americký časopis Vanity Fair, aby spropagoval svoje najnovšie číslo. To obsahuje špeciálnu 22-stranovú prílohu so Surinými fotografiami, o ktoré sa postarala fotografka celebrít Annie Leibovitzová.