BAGDAD 30. augusta (SITA/AP) - Výbuch bomby na najväčšom bagdadskom trhovisku zabil v stredu najmenej 24 ľudí a ďalších 35 zranil. Nálož, ktorá vybuchla na trhovisku Šorjá okolo 10:00 miestneho času (08:00 SELČ), rozbila sklá na budovách do vzdialenosti jedného kilometra.
Pri výbuchu bomby vo vojenskom náborovom stredisku v irackom meste al-Hilla zomrelo v stredu najmenej dvanásť ľudí a ďalších 28 sa zranilo. Nálož, ktorá bola pripevnená k zaparkovanému bicyklu, explodovala okolo 08:00 miestneho času (06:00 SELČ) v centre mesta al-Hilla asi 120 km južne od Bagdadu, informovala polícia. V čase výbuchu do náborového strediska prichádzali noví uchádzači o zápis do irackej armády.
Pri rozličných násilných incidentoch za posledné štyri dni zahynulo v Iraku najmenej 150 ľudí a množstvo ďalších bolo zranených.