Sydney 25. augusta (TASR) - Austrálske vojačky si dali za peniaze daňových poplatníkov urobiť plastické operácie, uviedla pre rozhlasovú stanicu ABC Pamela Noonová z kliniky oplastickej chirurgie v Sydney.
Príslušníčky armády si za štátne financie dali napríklad urobiť nielen lifting tváre, zmenšenie nosu, ale nechávali si aj zväčšiť poprsie. Za posledných osem mesiacov štát zafinancoval skrášlenie siedmich vojačiek.
Hovorca austrálskej armády na tieto netradičné prípady uviedol, že štát takéto zákroky vojačkám prepláca, a to "z lekárskych a psychologických dôvodov".
"Niekoľko vojačiek sa už zaujímalo ďalej o zmenšenie nosa, lifting, zväčšenie a v jednom prípade dokonca zmenšenie prsníkov," uviedla lekárka Noonová.
Podľa jej názoru je viac ako kontroverzné, aby podobné zákroky príslušníčkam nežného pohlavia v uniformách mal štát preplácať. "Nevidím žiaden prínos, žeby podobné zákroky pomohli našim ozbrojeným silám lepšie brániť krajinu," dodala.