V piatok to povedal jeho hovorca. "Nie sme jediný hráč, ale sme presvedčení, že by sme mali pracovať na rezolúcii OSN už možno na budúci týždeň. Sme presvedčení, že iní (Francúzsko, Nemecko) sú približne na tom istom ihrisku," povedal. Dodal, že riešenie konfliktu medzi Izraelom a libanonskými milíciami organizácie Hizballáh je čoraz naliehavejšie.
"Chceme urýchliť diskusie, ktoré prebiehajú v rámci medzinárodného spoločenstva o identifikovaní tých, ktorí by mohli slúžiť v stabilizačných silách a urýchliť tempo vytvorenia takýchto stabilizačných síl," povedal Blairov hovorca. "Zároveň chceme identifikovať praktické kroky, ktoré sú nevyhnutné, aby sa libanonskej vláde umožnilo rozšírenie jej právomocí na celý Libanon a aby sa zrealizovala rezolúcia OSN 1559." Ide o rezolúciu vyzývajúcu na rozšírenie suverenity libanonskej vlády na celú krajinu a na rozpustenie milícií ako je Hizballáh.
Tony Blair má v piatok večer rokovať s prezidentom Georgeom W. Bushom o kríze v Libanone. Rozhovory Blaira a Busha sa uskutočnia v čase, keď rastie medzinárodná kritika postoja ich krajín ku konfliktu medzi Izraelom a Hizballáhom, ktorý vypukol potom, čo šiitské milície organizácie Hizballáh 12. júla zajali dvoch izraelských vojakov pri útoku na izraelské hranice.
Podľa dvoch prieskumov verejnej mienky uskutočnených tento týždeň väčšina Britov nesúhlasí s tým, že ich krajina zaujala rovnaký postoj ako Spojené štáty a sú presvedčení, že izraelská reakcia je neprimeraná. Blair a Bush, ktorí sú blízkymi spojencami v takzvanej "vojne proti terorizmu" v Iraku a Afganistane, zatiaľ odmietajú výzvy na okamžité prímerie medzi Izraelom a Hizballáhom a namiesto toho vyzývajú na dlhodobo udržateľné riešenie.