Petrohrad 15. júla (TASR) - Krátko pred začiatkom summitu G-8 v ruskom Petrohrade pokračujú dnes v spoločných rozhovoroch ruský prezident Vladimir Putin a prezident USA George W.Bush.
Bush sa s Putinom stretol na neoficiálnom rokovaní už v piatok na spoločnej večeri, keď diskutovali najmä o hospodárskych otázkach. Od dnešnej bilaterálnej schôdzky sa očakáva rozhodnutie v otázke podpory vstupu Ruska do Svetovej obchodnej organizácie (WTO) zo strany USA. Pri posledných rokovaniach sa v tejto oblasti dosiahlo veľkého pokroku. Uviedol dnes hovorca poverenca americkej vlády pre obchodné záležitosti.
Summit najvyšších predstaviteľov siedmich priemyselne najvyspelejších krajín sveta a Ruska sa začne dnes krátko popoludní. Bush pricestoval do Petrohradu v piatok z pracovnej návštevy Nemecka.
3 ikr