Za reformu hlasovalo 410 poslancov, proti boli 162 a traja sa hlasovania zdržali.
Reformu, ktorá by mala vstúpiť do platnosti začiatkom budúceho roka, ešte musí schváliť horná komora parlamentu (Bundesrat). Zaoberať sa ňou bude na budúci piatok. Jej konečné prijatie je však viac ako isté, keďže sa za jej schválenie vyslovilo už 14 z celkového počtu 16 spolkových krajín zastúpených v Bundesratu.
Na prijatie najrozsiahlejšej zmeny nemeckej ústavy od roku 1949 bol potrebný najmenej dvojtretinový súhlas poslancov Bundestagu. Veľká koalícia - Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) a únie obhajovala nutnosť prijatia reformy. Na strane druhej predstavitelia opozičného tábora neboli vo svojej kritike jednotní. Reformu odmietli s rozdielnymi argumentmi.
Liberáli z FDP vyjadrili presvedčenie, že reformu treba prijať. V skutočnosti návrh, ktorý obsahuje až 25 zmien ústavy, neprinesie v takejto forme Nemecku nič nového. Vyhlásil dnes stranícky šéf a predseda parlamentnej frakcie FDP Guido Westerwelle.
Opozičná Ľavicová strana označila zmeny v ústave za "nesprávny kompromis" a Zelení sa domnievajú, že návrh obsahoval veľké množstvo chybných detailov".
Prijatie zmeny federálneho štátneho systému okomentovala nemecká spolková kancelárka Angela Merkelová ako "historickú šancu" a "úspešný deň Nemecka".