Herečka Julia Robertsová cenu nedostala, zato ju odovzdávala. Získal ju Richard Griffiths za drámu History Boys. FOTO - REUTERS |
Jersey Boys, najlepší muzikál roka 2006. FOTO - AP
Britská dráma History Boys získala v nedeľu cenu Tony. Ide o prestížne divadelné ocenenie. Hlavnými postavami diela Alana Bennetta, kritizujúceho britský školský systém, sú excentrický pedagóg a skupina študentov, učiacich sa na prijímacie skúšky na univerzitu.
Dráma priniesla dodatočný úspech aj pre Richarda Griffithsa a Nicholasa Hytnera, ktorí skončili na prvom mieste v kategóriách o najlepšieho herca, respektíve režiséra.
Cenu Tony za najlepší muzikál získal hudobný životopis pophviezdy Frankieho Valliho a jeho skupiny Four Seasons.
Julia Robertsová vyšla naprázdno už pri nominácii na tohtoročné prestížne ceny. Donedávna najlepšie platená herečka Hollywoodu, ktorá sa v ankete o najpopulárnejších filmových umelcov umiestnila v TOP 5, si práve v končiacej sezóne vyskúšala na Broadwayi svoje divadelné možnosti.
V marci sa tam predstavila v inscenácii dramatického príbehu Three Days of Rain amerického autora Richarda Greenberga o dvoch súrodencoch, ktorí odhalia otcovo tajomstvo.
Záujem o Robertsovej divadelný debut prekročil všetky očakávania, kritici však netajili isté výhrady voči jej kreácii.
Divadelná sezóna 2005/2006 mala v broadwayských divadlách rekordný rok: navštívilo ju viac ako 12 miliónov divákov. Návrhy na ocenenie v 20 kategóriách sú vyberané porotou, tvorenou 687 divadelnými odborníkmi a kritikmi. (tasr, čtk)