Praha/Brno 11. apríla (TASR) Do Česka sa opäť vrátilo chladné počasie a sneh. V noci na dnes sa na viacerých miestach krajiny dážď zmenil na sneženie, a v severovýchodných Čechách, v Juhočeskom kraji, v Olomouckom kraji a v kraji Vysočina pribudlo až do 10 centimetrov snehu.
Sneh a klzké vozovky sa od rána podpísali na najmenej desiatich nehodách. Zvyšky snehu sú dokonca aj na hlavnej českej diaľnici D1 medzi Prahou a Brnom a dopravná polícia vyzýva vodičov k opatrnosti.
Najvážnejšia nehoda sa stala dnes ráno po 7.00 hodine na 171. kilometri diaľnice D1 neďaleko Brna v smere na Prahu, kde do seba narazili dva kamióny. Ako informovala juhomoravská policajná hovorkyňa Dagmar Bartoníková, tri osoby sa zranili stredne ťažko a jedna ľahko. Zachranári povolali na miesto nehody aj helikoptéru, preto museli diaľnicu v smere na Prahu úplne uzavrieť. Za miestom nehody sa vytvorili niekoľkokilometrové kolóny.
(spravodajca TASR Bohdan Kopčák) žab