Rochester/Washington 19. februára (TASR) - Najmenej štyri ľudské životy si v stredných a severovýchodných častiach USA vyžiadala nová vlna studeného počasia, sprevádzaná prudkými snehovými búrkami. V dôsledku krajne nepriaznivého počasia zostalo na viacero dní bez elektrického prúdu stovky tisícov domácností.
Podľa americkej televíznej stanice ABC bolo na území štátu New York ešte aj v priebehu dnešného dňa bez elektrického prúdu približne 250.000 domácností. Od piatku do nedele klesla na severovýchode USA teplota vzduchu zo 16 stupňov Celzia pod bod mrazu. V mnohých lokalitách štátu Wisconsin zaregistrovali extrémne mrazy, miestami dosahujúce až mínus 32 stupňov Celzia.
Na severovýchode krajiny museli v dôsledku extrémnej zimy a snehových búrok zrušiť značný počet plánovaných kultúrnych podujatí. Vo viacerých štátoch USA bolo potrebné zriadiť dodatočné núdzové príbytky, do ktorých sa mohli uchýliť občania, ktorí zostali bez kúrenia a elektrického prúdu.
2 3 ko