SME
Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Plesali SME po štrnásty raz, bolo vypredané

"Som rád, že sa po roku stretávame na tom istom mieste. S plesom denníka SME sme začínali pred štrnástimi rokmi. A to, že sa nás tu tento rok zišlo toľko, svedčí o tom, že to bola dobrá myšlienka," povedal na úvod sobotňajšieho plesu denníka SME Alexej .

Generálny riaditeľ vydavateľstva Petit Press Alexej Fulmek (vpravo) a šéfredaktor denníka SME Martin M. Šimečka (vľavo). Pripíjajú si na spokojnosť! FOTO SME - PAVOL MAJER a PAVOL FUNTÁL

"Som rád, že sa po roku stretávame na tom istom mieste. S plesom denníka SME sme začínali pred štrnástimi rokmi. A to, že sa nás tu tento rok zišlo toľko, svedčí o tom, že to bola dobrá myšlienka," povedal na úvod sobotňajšieho plesu denníka SME Alexej Fulmek, generálny riaditeľ vydavateľstva Petit Press, ktoré okrem iných periodík a kníh vydáva aj SME.

Kým v roku 1993 sa začínalo plesať v komornejšej atmosfére, tento rok pokračoval vo veľkom štýle. V bratislavskej Redute sa zišlo viac ako šesťsto hostí a vstupenky do hlavnej sály boli vypredané za dva dni.

"Mnohí tvrdia, že je to najmä kvôli moderátorke Adele Banášovej. Ale ja mám dojem, že je to aj preto, že sa snažíme robiť dobré noviny a že sa nám to darí," vysvetľoval Alexej Fulmek.

Jeho slová potvrdzuje najmä minuloročný priemerný náklad denníka SME. Dosiahol približne 105-tisíc kusov a úspechom bolo aj pokračovanie knižnej edície, ktorú vydavateľstvo rozbehlo.

"Teší ma aj to, že sme tu spolu. Dúfam, že sa tu budete dobre baviť, že si aj zatancujete. Aj tí, ktorým to veľmi nejde. Latka je nastavená prekliato nízko, keďže my s Milanom otvárame ples úvodným tancom," dodal sebakriticky generálny riaditeľ.

Aj keď napokon úvodný valčík za pomoci profesionálnych tanečníčok a prítomných hostí zvládli, šéfredaktor denníka SME Martin M. Šimečka priznal, že je preňho už mesiac vopred traumou.

"No až na úvodný valčík sa tu cítim veľmi príjemne. A hoci zvyknem väčšinu času na plese skôr predebatovať ako pretancovať, neodolal som a na pár pesničiek Vidieku som si zatancoval."

Popri Big Bande Gustáva Broma, ktorý hral v hlavnej sále všetko od dobrej klasiky až po Beatles, práve Vidiek s Jankom Kuricom nepustil väčšinu hostí z parketu. Hrali viac ako hodinu a najväčšie hity zodvihli zo stoličiek aj dámy v elegantných róbach a páni v smokingoch a oblekoch si zasa pospevovali známe refrény.

V prvých radoch sa zabávala aj manželka speváka Janka Kurica, manažérka a podnikateľka Simona Bubánová. "Keď vidím svojho manžela vystupovať, vždy sa doňho nanovo zamilujem," vyznala sa. "Chodievame sem pravidelne, pretože tu máme veľa známych. A denník SME je pre mňa niečím, čím žijem veľmi dlho."

Dobré jedlo a pitie patrí na ples rovnako ako príjemná spoločnosť. FOTO SME - PAVOL FUNTÁL a PAVOL MAJER

Medzi známymi tvárami nechýbali na plese SME hudobník Janko Lehotský, politik Ľudovít Kaník, moderátor TV JOJ Braňo Ondruš či pravidelní hostia - sociológ Martin Bútora s manželkou Zorou, pre ktorých šlo o prvý tohtoročný ples.

"Každý rok sú tu vynikajúci ľudia, s ktorými sa človek v rýchlom tempe často nemá čas stretnúť. Je tu veľmi uvoľnená atmosféra a spája sa tu dobrá hudba s príjemným prostredím," skonštatoval Martin Bútora a manželka Zora ho doplnila: "Je dobre, že tento ples naozaj nie je iba o pozlátke a tom, kto v akej róbe príde. Stretnú sa tu ľudia, ktorí si majú čo povedať."

Aj preto sa nechali prehovoriť a prišli aj tí, ktorí inak plesy veľmi neobľubujú. "Do istej miery to platí aj pre ples denníka SME. Ale keďže tieto noviny mám rada a považujem ich za značku, s ktorou som stotožnená, tak mi to nedá, aby som na ples nešla. Vážim si ľudí, ktorí noviny čítajú a prídu na ples, preto tam chcem byť aj ja," povedala vedúca vydania v SME Zuzana Račková.

Rady denníka SME zastupovali aj redaktorka spravodajstva Monika Žemlová, redaktorka TV OKO Tina Čorná, vedúci zahraničia Matúš Kostolný, vedúca výroby Jarmila Horáková, Daša Matejčíková či zástupcovia šéfredaktora Roman Krpelan a Svetlana Kolesárová.

A aj keď mnohí sľubovali, že práci sa na ten večer vyhnú, pri kvalitnom bielom či červenom víne, tvrdom alkohole či minerálkach a ovocných džúsoch sa aj na ňu zvrtla reč.

Hostia si okrem toho pochutnávali na rôznych druhoch mäsa od pečeného prasaťa, guláša z diviny až po rôzne druhy rýb, ako aj na studených misách s kvalitnými syrmi, šunkovými rolkami či zeleninovými šalátmi.

Nechýbali ani koláče, zmrzlinové poháre, ale najmä chuť vydržať čo najdlhšie. "Účasť na plese denníka SME stúpa každým rokom a je to aj vďaka každému jednému predanému výtlačku novín. Ak pôjdeme takto ďalej, budeme si musieť o rok prenajať novostavbu SND," dal bodku za plesom Roman Krpelan.

(oba, hab)

Skupina Vidiek, Big Band Gustáva Broma či skupina Margot roztancovali prítomné dámy v elegantných večerných róbach a pánov v smokingoch. Až potom si dal Janko Kuric drink s manželkou Simonou Bubánovou a dcérou Lujzou. Alexej Fulmek im iste hovorí: "Oplatilo sa opäť prísť!"

Roman Krpelan, zástupca šéfredaktora, s manželkou Miškou si zopakovali nedávny tanec zo svojej svadby.

 

Tina Čorná (vľavo), autorka rozhovorov v TV OKO s vedúcou vydania denníka SME Zuzanou Račkovou sa skvele bavili do rána.

Katarína Račková (vľavo), asistentka riaditeľky bratislavskej Novej scény, spomínala na časy v SME. Na snímke so sestrou Zuzanou Račkovou.

Redaktorka vnútra Monika Žemlová s redaktorom zahraničia Mirkom Tódom. Obaja robia v SME, ale partnermi sa stali skôr. Monika nakoniec, paradoxne, vyhrala na plese ročné predplatné denníka SME! Zrejme ho venuje rodičom, s ktorými spoločne v sobotu plesali.

Ako minulý rok plesali

Hostí a organizátorov plesu denníka SME sme sa pýtali: Z čoho vám minulý rok najviac zaplesalo srdce?

ALEXEJ FULMEK, generálny riaditeľ vydavateľstva Petit Press: "Čo sa týka práce, tak asi z toho, že denník SME mal priemerný náklad 105-tisíc kusov. Taktiež z toho, že sa dobre predávala knižná edícia. Srdce mi plesá aj vždy na plese, pretože tu sa cítim veľmi dobre. A v súkromí mi stále plesá srdce z mojej dcéry."

MARTIN M. ŠIMEČKA, šéfredaktor denníka SME: "Keď som opäť po rokoch jazdil na koni, na čo som dlho nemal čas. Keď sme na Muráni jazdili po dolinách, vrchoch a rozprávali sme sa o živote, bol to úžasný zážitok. A keďže milujem kone a prírodu, bolo to pre mňa nádherné spojenie. V práci ma teší, že noviny fungujú a ľudia, ktorí v nich pracujú, sú inteligentní a tvoriví. Každý deň, keď čítam noviny, mám z nich radosť."

ZUZANA RAČKOVÁ, vedúca vydania denníka SME: "Srdce mi plesalo najmä tento rok, keď otec, ktorého v jednej nemocnici takmer zabili, prežil a v druhej nemocnici ho dali dokopy. A v práci mi plesá srdce z toho, aký dôležitý je denník a aký význam mu prikladá vláda. Napríklad, v akej súvislosti ho spomenul pán Ivan Mikloš vo štvrtok v noci v relácii Pod lampou. A vychádza mi z toho jediné - že sme dôležití."

JANA PAULOVSKÁ, vedúca prílohy Bratislava: "V práci mi zaplesalo srdce, že sa nám podarilo spustiť nový projekt - schránkové noviny BRATISLAVA MY/SME. Tiež ma teší, že v prílohe Bratislava je skvelý kolektív a pracujem s ľuďmi, ktorých mám rada a s ktorými sa cítim príjemne. A v súkromí ma potešilo, že som sa rozhodla mať ďalšie bábätko."

SIMONA BUBÁNOVÁ, podnikateľka: "Asi všetky matky sa najviac tešia zo svojich detí. Inak to nie je ani u mňa. Najviac ma preto potešilo, že moja dcéra Lujza sa minulý rok stala majsterkou Slovenska v golfe. Boli sme veľmi radi, pretože sme ju predtým na pol roka poslali do Ameriky študovať golfovú akadémiu a v lete vyhrala prakticky všetko, čo sa dalo."

ĽUDOVÍT TÓTH, topmanažér TV JOJ: "Asi to bolo v pracovnej oblasti a to, že televízii, pre ktorú pracujem, sa podaril jesenný projekt. Bol úspešný nad naše očakávania a nad očakávania všetkých divákov."

ROMAN KRPELAN, zástupca šéfredaktora denníka SME: "Minulý rok mi srdce najviac zaplesalo, keď mi moja manželka povedala áno. A tento rok plesám na plese denníka SME."

ADELA BANÁŠOVÁ, moderátorka: "Najviac mi zaplesalo srdce v apríli, keď som sa zaľúbila a začala som chodiť s priateľom Tomášom Bezdedom. Pracovne to bolo vždy, keď mi vyšiel finálový večer SuperStar. Prúdila tam taká energia, keď aj srdce zaplesá, bolo to veľmi fajn." (oba, hab)


Každý, kto odchádzal z plesu, si na nástenke našiel snímky toho, ako sa so SME zabával. Fotografie a myšlienka mali obrovský úspech.

Manželia Zora a Martin Bútorovci patria medzi vynikajúcich spoločníkov. A oni sami si spoločnosť, ktorá chodí na plesy denníka SME, opätovne pochvaľujú.

Bolo vypredané aj kvôli Banášovej? pýtali sa niektorí. Sama Adela to odmietala.

Skupinka. Zľava vedúci oddelenia zahraničia Matúš Kostolný, redaktor zahraničia Mirek Tóda, zástupca šéfredaktora Roman Krpelan, jeho manželka Miška a Zuzana Kostolná.

Janko Kuric skrátka nemohol odmietnuť takúto žiadosť - dámy chceli mať fotografickú spomienku!

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa mení dynamika firiem?
 2. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 3. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 4. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 5. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 6. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 7. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 9. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 10. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 1. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 2. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 3. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 4. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 5. Behind every successful business lies a set of skilled people
 6. Klimatická zmena rozkývala štatistiky škôd na domoch a bytoch
 7. Ako sa mení dynamika firiem?
 8. Hudbou proti holorubom.
 9. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 10. Pečeň je priamo zodpovedná za stav vášho imunitného systému
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 19 993
 2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 12 488
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 11 342
 4. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 9 729
 5. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 9 603
 6. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 8 695
 7. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 310
 8. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 6 259
 9. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 5 629
 10. Slovensko v operácii Barbarossa 4 370
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Minister financií Igor Matovič.

Odvolávať Mikulca navrhol Smer.


12 h
Marian Kočner pred súdom.

Prípad vraždy Jána a Martiny posúdi Najvyšší súd.


a 1 ďalší 9 h
Zuzana Kepplová.

Najvyšší súd nás priblíži k poznaniu, či Kočner bol, alebo nebol podľa slovenských súdov objednávateľom.


12 h

Neprehliadnite tiež

Dotknutý Rami Sahli podal na spoločnosť Netflix pre tento opis trestné oznámenie.


TASR 2m
Očkovanie pokračuje, denne pribúdajú tisíce zaočkovaných.

V Chorvátsku je zaočkovaných o niečo viac než 40 percent dospelej populácie.


TASR 15m
Prezident USA Joe Biden v priebehu summitu NATO v Bruseli.

V Bruseli sa v utorok uskutoční summit EÚ-USA, na ktorom sa zúčastní aj americký prezident Joe Biden.


TASR 45m
Victor Hugo Tinoco je jedným zo zadržaných opozičných politikov.

Už 13 opozičných predstaviteľov podozrieva režim zo spolupráce s USA.


TASR 1 h