SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Plesali SME po štrnásty raz, bolo vypredané

"Som rád, že sa po roku stretávame na tom istom mieste. S plesom denníka SME sme začínali pred štrnástimi rokmi. A to, že sa nás tu tento rok zišlo toľko, svedčí o tom, že to bola dobrá myšlienka," povedal na úvod sobotňajšieho plesu denníka SME Alexej .

Generálny riaditeľ vydavateľstva Petit Press Alexej Fulmek (vpravo) a šéfredaktor denníka SME Martin M. Šimečka (vľavo). Pripíjajú si na spokojnosť! FOTO SME - PAVOL MAJER a PAVOL FUNTÁL

"Som rád, že sa po roku stretávame na tom istom mieste. S plesom denníka SME sme začínali pred štrnástimi rokmi. A to, že sa nás tu tento rok zišlo toľko, svedčí o tom, že to bola dobrá myšlienka," povedal na úvod sobotňajšieho plesu denníka SME Alexej Fulmek, generálny riaditeľ vydavateľstva Petit Press, ktoré okrem iných periodík a kníh vydáva aj SME.

Kým v roku 1993 sa začínalo plesať v komornejšej atmosfére, tento rok pokračoval vo veľkom štýle. V bratislavskej Redute sa zišlo viac ako šesťsto hostí a vstupenky do hlavnej sály boli vypredané za dva dni.

"Mnohí tvrdia, že je to najmä kvôli moderátorke Adele Banášovej. Ale ja mám dojem, že je to aj preto, že sa snažíme robiť dobré noviny a že sa nám to darí," vysvetľoval Alexej Fulmek.

Jeho slová potvrdzuje najmä minuloročný priemerný náklad denníka SME. Dosiahol približne 105-tisíc kusov a úspechom bolo aj pokračovanie knižnej edície, ktorú vydavateľstvo rozbehlo.

"Teší ma aj to, že sme tu spolu. Dúfam, že sa tu budete dobre baviť, že si aj zatancujete. Aj tí, ktorým to veľmi nejde. Latka je nastavená prekliato nízko, keďže my s Milanom otvárame ples úvodným tancom," dodal sebakriticky generálny riaditeľ.

Aj keď napokon úvodný valčík za pomoci profesionálnych tanečníčok a prítomných hostí zvládli, šéfredaktor denníka SME Martin M. Šimečka priznal, že je preňho už mesiac vopred traumou.

"No až na úvodný valčík sa tu cítim veľmi príjemne. A hoci zvyknem väčšinu času na plese skôr predebatovať ako pretancovať, neodolal som a na pár pesničiek Vidieku som si zatancoval."

Popri Big Bande Gustáva Broma, ktorý hral v hlavnej sále všetko od dobrej klasiky až po Beatles, práve Vidiek s Jankom Kuricom nepustil väčšinu hostí z parketu. Hrali viac ako hodinu a najväčšie hity zodvihli zo stoličiek aj dámy v elegantných róbach a páni v smokingoch a oblekoch si zasa pospevovali známe refrény.

V prvých radoch sa zabávala aj manželka speváka Janka Kurica, manažérka a podnikateľka Simona Bubánová. "Keď vidím svojho manžela vystupovať, vždy sa doňho nanovo zamilujem," vyznala sa. "Chodievame sem pravidelne, pretože tu máme veľa známych. A denník SME je pre mňa niečím, čím žijem veľmi dlho."

Dobré jedlo a pitie patrí na ples rovnako ako príjemná spoločnosť. FOTO SME - PAVOL FUNTÁL a PAVOL MAJER

Medzi známymi tvárami nechýbali na plese SME hudobník Janko Lehotský, politik Ľudovít Kaník, moderátor TV JOJ Braňo Ondruš či pravidelní hostia - sociológ Martin Bútora s manželkou Zorou, pre ktorých šlo o prvý tohtoročný ples.

"Každý rok sú tu vynikajúci ľudia, s ktorými sa človek v rýchlom tempe často nemá čas stretnúť. Je tu veľmi uvoľnená atmosféra a spája sa tu dobrá hudba s príjemným prostredím," skonštatoval Martin Bútora a manželka Zora ho doplnila: "Je dobre, že tento ples naozaj nie je iba o pozlátke a tom, kto v akej róbe príde. Stretnú sa tu ľudia, ktorí si majú čo povedať."

Aj preto sa nechali prehovoriť a prišli aj tí, ktorí inak plesy veľmi neobľubujú. "Do istej miery to platí aj pre ples denníka SME. Ale keďže tieto noviny mám rada a považujem ich za značku, s ktorou som stotožnená, tak mi to nedá, aby som na ples nešla. Vážim si ľudí, ktorí noviny čítajú a prídu na ples, preto tam chcem byť aj ja," povedala vedúca vydania v SME Zuzana Račková.

Rady denníka SME zastupovali aj redaktorka spravodajstva Monika Žemlová, redaktorka TV OKO Tina Čorná, vedúci zahraničia Matúš Kostolný, vedúca výroby Jarmila Horáková, Daša Matejčíková či zástupcovia šéfredaktora Roman Krpelan a Svetlana Kolesárová.

A aj keď mnohí sľubovali, že práci sa na ten večer vyhnú, pri kvalitnom bielom či červenom víne, tvrdom alkohole či minerálkach a ovocných džúsoch sa aj na ňu zvrtla reč.

Hostia si okrem toho pochutnávali na rôznych druhoch mäsa od pečeného prasaťa, guláša z diviny až po rôzne druhy rýb, ako aj na studených misách s kvalitnými syrmi, šunkovými rolkami či zeleninovými šalátmi.

Nechýbali ani koláče, zmrzlinové poháre, ale najmä chuť vydržať čo najdlhšie. "Účasť na plese denníka SME stúpa každým rokom a je to aj vďaka každému jednému predanému výtlačku novín. Ak pôjdeme takto ďalej, budeme si musieť o rok prenajať novostavbu SND," dal bodku za plesom Roman Krpelan.

(oba, hab)

Skupina Vidiek, Big Band Gustáva Broma či skupina Margot roztancovali prítomné dámy v elegantných večerných róbach a pánov v smokingoch. Až potom si dal Janko Kuric drink s manželkou Simonou Bubánovou a dcérou Lujzou. Alexej Fulmek im iste hovorí: "Oplatilo sa opäť prísť!"

Roman Krpelan, zástupca šéfredaktora, s manželkou Miškou si zopakovali nedávny tanec zo svojej svadby.

 

Tina Čorná (vľavo), autorka rozhovorov v TV OKO s vedúcou vydania denníka SME Zuzanou Račkovou sa skvele bavili do rána.

Katarína Račková (vľavo), asistentka riaditeľky bratislavskej Novej scény, spomínala na časy v SME. Na snímke so sestrou Zuzanou Račkovou.

Redaktorka vnútra Monika Žemlová s redaktorom zahraničia Mirkom Tódom. Obaja robia v SME, ale partnermi sa stali skôr. Monika nakoniec, paradoxne, vyhrala na plese ročné predplatné denníka SME! Zrejme ho venuje rodičom, s ktorými spoločne v sobotu plesali.

Ako minulý rok plesali

Hostí a organizátorov plesu denníka SME sme sa pýtali: Z čoho vám minulý rok najviac zaplesalo srdce?

ALEXEJ FULMEK, generálny riaditeľ vydavateľstva Petit Press: "Čo sa týka práce, tak asi z toho, že denník SME mal priemerný náklad 105-tisíc kusov. Taktiež z toho, že sa dobre predávala knižná edícia. Srdce mi plesá aj vždy na plese, pretože tu sa cítim veľmi dobre. A v súkromí mi stále plesá srdce z mojej dcéry."

MARTIN M. ŠIMEČKA, šéfredaktor denníka SME: "Keď som opäť po rokoch jazdil na koni, na čo som dlho nemal čas. Keď sme na Muráni jazdili po dolinách, vrchoch a rozprávali sme sa o živote, bol to úžasný zážitok. A keďže milujem kone a prírodu, bolo to pre mňa nádherné spojenie. V práci ma teší, že noviny fungujú a ľudia, ktorí v nich pracujú, sú inteligentní a tvoriví. Každý deň, keď čítam noviny, mám z nich radosť."

ZUZANA RAČKOVÁ, vedúca vydania denníka SME: "Srdce mi plesalo najmä tento rok, keď otec, ktorého v jednej nemocnici takmer zabili, prežil a v druhej nemocnici ho dali dokopy. A v práci mi plesá srdce z toho, aký dôležitý je denník a aký význam mu prikladá vláda. Napríklad, v akej súvislosti ho spomenul pán Ivan Mikloš vo štvrtok v noci v relácii Pod lampou. A vychádza mi z toho jediné - že sme dôležití."

JANA PAULOVSKÁ, vedúca prílohy Bratislava: "V práci mi zaplesalo srdce, že sa nám podarilo spustiť nový projekt - schránkové noviny BRATISLAVA MY/SME. Tiež ma teší, že v prílohe Bratislava je skvelý kolektív a pracujem s ľuďmi, ktorých mám rada a s ktorými sa cítim príjemne. A v súkromí ma potešilo, že som sa rozhodla mať ďalšie bábätko."

SIMONA BUBÁNOVÁ, podnikateľka: "Asi všetky matky sa najviac tešia zo svojich detí. Inak to nie je ani u mňa. Najviac ma preto potešilo, že moja dcéra Lujza sa minulý rok stala majsterkou Slovenska v golfe. Boli sme veľmi radi, pretože sme ju predtým na pol roka poslali do Ameriky študovať golfovú akadémiu a v lete vyhrala prakticky všetko, čo sa dalo."

ĽUDOVÍT TÓTH, topmanažér TV JOJ: "Asi to bolo v pracovnej oblasti a to, že televízii, pre ktorú pracujem, sa podaril jesenný projekt. Bol úspešný nad naše očakávania a nad očakávania všetkých divákov."

ROMAN KRPELAN, zástupca šéfredaktora denníka SME: "Minulý rok mi srdce najviac zaplesalo, keď mi moja manželka povedala áno. A tento rok plesám na plese denníka SME."

ADELA BANÁŠOVÁ, moderátorka: "Najviac mi zaplesalo srdce v apríli, keď som sa zaľúbila a začala som chodiť s priateľom Tomášom Bezdedom. Pracovne to bolo vždy, keď mi vyšiel finálový večer SuperStar. Prúdila tam taká energia, keď aj srdce zaplesá, bolo to veľmi fajn." (oba, hab)


Každý, kto odchádzal z plesu, si na nástenke našiel snímky toho, ako sa so SME zabával. Fotografie a myšlienka mali obrovský úspech.

Manželia Zora a Martin Bútorovci patria medzi vynikajúcich spoločníkov. A oni sami si spoločnosť, ktorá chodí na plesy denníka SME, opätovne pochvaľujú.

Bolo vypredané aj kvôli Banášovej? pýtali sa niektorí. Sama Adela to odmietala.

Skupinka. Zľava vedúci oddelenia zahraničia Matúš Kostolný, redaktor zahraničia Mirek Tóda, zástupca šéfredaktora Roman Krpelan, jeho manželka Miška a Zuzana Kostolná.

Janko Kuric skrátka nemohol odmietnuť takúto žiadosť - dámy chceli mať fotografickú spomienku!

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Bývanie v meste predlžuje život
 2. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 3. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 4. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 5. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 6. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 7. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 8. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 9. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 10. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 1. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 2. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 3. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 4. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 5. Tipy na cenovo výhodné vianočné darčeky, ktoré aj potešia
 6. Bývanie v meste predlžuje život
 7. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 8. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 9. Fakty o batériách, ktoré ste nevedeli
 10. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 27 881
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 21 352
 3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 13 669
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 12 436
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 270
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 8 080
 7. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 8 029
 8. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 7 877
 9. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 598
 10. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí 7 456
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Vagovič: Jankovská taktizuje, ešte sa jej rozviaže jazyk

Kniha Vlastnou hlavou sleduje Ficov pád.

Novinár Marek Vagovič.
Moniku Jankovskú privádzajú na NAKA v Nitre.
Dobré ráno

Dobré ráno: Boris Kollár mal iný režim ako zvyšok Slovenska

Šéf parlamentu v piatok nemocnicu opúšťa.

Norbert Bödör chodil do centrály Smeru, priznal Fico

Fico zastáva Jankovskú aj po priznaní sa k machináciám na súdoch.

Predseda Smeru Robert Fico.

Neprehliadnite tiež

Ubytovanie migrantov zvyšuje napätie medzi Madridom a Kanárskymi ostrovmi

Starostka mesta Morgan pohrozila hotelom pokutou, ak budú od nového roka naďalej prenajímať izby španielskej vláde.

Ilustračná fotografia.

Francúzsky Senát navrhol uznať Náhorný Karabach, Baku protestuje

Ministerstvo si predvolalo francúzskeho veľvyslanca v Baku.

Nevybuchnutá munícia porozhadzovaná v zničenom muničnom sklade v azerbajdžanskom meste Aejgestan, na predmestí Stepanakertu v samozvanom regióne Náhorný Karabach.

Banksyho dielo Vták s granátom sa v Holandsku vydražilo za 170-tisíc eur

Výtvarné dielo vytvorené v roku 2002 kúpil holandský zberateľ.

Banksy svoju skutočnú identitu utajuje.

Partnerka Assangea poprosila Trumpa o udelenie milosti

Assange sa nachádza v britskej väzenskej cele s vysokým stupňom stráženia.

Priaznivci Juliana Assangea.