Santiago 24. januára (TASR) - Manželku a dospelé deti bývalého čílskeho diktátora Augusta Pinocheta dnes prepustili na kauciu po tom, ako ich v pondelok zadržali pre podozrenie z daňových podvodov.
Súd v Santiagu povolil kauciu pre Pinochetovu manželku Luciu Hiriartovú, jeho najmladšieho syna Marca Antonia a dve dcéry Jacqueline a Veronicu. Najstaršieho syna Augusta prepustili na slobodu ešte v pondelok, niekoľko hodín po zadržaní rodiny pre podozrenie z falšovania dokumentov súvisiacich s mnohomiliónovými Pinochetovými účtami v zahraničných bankách.
Daňový podvod, ktorého sa mala dopustiť Pinochetova rodina, dosiahol vyše dva milióny dolárov. Bývalého diktátora zbavili v prípade daňových podvodov a korupcie imunity v októbri a decembri 2004.
Deväťdesiatročný Pinochet vládol v Chile 17 rokov od roku 1973, kedy vojenským prevratom zvrhol Salvadora Allendeho. Pinocheta obviňujú z podielu na smrti najmenej 3000 Čiľanov a z desiatok tisíc prípadov mučenia počas jeho režimu, ktorý sa skončil v roku 1990.