"Ak dnes hovoríme o protiteroristickom boji v Pankisi, podporujeme ho bez ohľadu na to, kto sa na ňom podieľa," vyhlásil ruský prezident po stretnutí s gruzínskym kolegom Eduardom Ševardnadzem v rámci neformálneho summitu prezidentov krajín Spoločenstva nezávislých štátov (SNŠ) neďaleko kazachstanskej metropoly Alma-Ata.
Prezident Ruskej federácie už pred tým zmenil pôvodný tvrdý odmietavý postoj Moskvy, keď sa vyjadril, že americká prítomnosť na Kaukaze "nie je žiadnou tragédiou". Jediným problémom podľa Putina bolo, že Washington o svojom zámere Rusko neinformoval.
Gruzínsky prezident na summite SNŠ informoval o zložitej situácii v údolí Pankisi, ktorá si vynútila pozvanie zahraničných expertov, pretože gruzínske bezpečnostné a armádne jednotky by situáciu nezvládli. Ševardnadze potvrdil informácie prichádzajúce z Ruska, že do údolia spolu s čečenskými utečencami prenikli aj povstalci.