Jeruzalem 8. januára (TASR) - Izraelský premiér Ariel Šaron podpísal minulý rok súhlas s darovaním orgánov v prípade svojho úmrtia. V dnešnom vydaní to tvrdí denník Haarec.
Šaron (77), ktorého uplynulý týždeň postihla silná mŕtvica a je v lekármi udržiavanom umelom spánku, darcovskú kartu podpísal v máji 2005, keď izraelská organizácia pre podporu transplantácií robila kampaň v parlamente. Lekári by však pre transplantáciu Šaronových orgánov stále potrebovali súhlas jeho najbližších príbuzných, synov Omriho a Gilada, dodáva denník.
Haarec spochybnil, či by Šaronove orgány boli vhodné pre transplantáciu, keďže darcovia by nemali byť starší ako 75 rokov. Jeho obličky by však mohli byť na transplantáciu vhodné, dodávajú noviny.