Saná/Aden 1. januára (TASR) - Jemenskí únoscovia prepustili troch z piatich talianskych turistov, ktorých zajali ako rukojemníkov dnes popoludní v provincii Márib na východe krajiny. Prepustené sú tri ženy, dvaja muži zostávajú v zajatí.
Podľa jemenských bezpečnostných zdrojov sa už začalo vyjednávanie o prepustení aj zostávajúcich dvoch Talianov. Únoscovia si chceli ich zajatím vynútiť prepustenie ôsmich svojich súkmeňovcov, ktorých zadržiavajú jemenské úrady pre podozrenie z trestnej činnosti.
Talianov uniesli v provincii Márib ozbrojení príslušníci kmeňa az-Zajdí a vzali ich do drsného regiónu Serwah. Deň predtým kmeňová skupina na východe Jemenu prepustila zo zajatia piatich nemeckých rukojemníkov.