Jeruzalem 26. februára (TASR) - Izraelská polícia dnes sprísnila bezpečnostné opatrenia v súvislosti so sviatkom Purim, kedy sa predpokladá opäť zvýšená aktivita teroristov. V prístave Haifa už zadržali Palestínčana, ktorý bol ozbrojený samopalom.
V Izraeli sa dnes večer začal sviatok Purim (Sviatok lósov), ktorým si Židia pripomínajú svoju záchranu pred intrigami Hamana, ktorý chcel lósom určiť deň zničenia Židov.
Ester, ktorú si perzský vládca Ahasver vybral za ženu a kráľovnú, zachránila svoj národ, keď kráľovi odhalila Hamanove úklady. Počas tohto sviatku sa rozdávajú darčeky, almužny, hrajú rôzne hry a panuje radostná nálada.
Izraelská polícia je v stave najvyššej pohotovosti a dostáva početné varovania pred atentátmi ako aj hlásenia o podozrivých okolnostiach.
4 20 vr juh