V rozhovore pre izraelský rozhlas Mofaz dementoval televíznu správu z piatka tohto týždňa, že Izrael zablokuje transport palestínskeho tovaru cez pásmo Gazy, ak sa palestínskemu prezidentovi Mahmúdovi Abbásovi nepodarí odzbrojiť militantné organizácie.
"Ak Mahmúd Abbás do nedele nepodnikne žiadne kroky proti palestínskym extrémistom, pristúpi židovský štát k opatreniam, ktoré by mohli sťažiť alebo znemožniť pohyb tovaru cez hranice pásma Gazy," citovala v piatok izraelská štátna televízia Mofazovo vyhlásenie.
Mofaz však v rozhlasovom vysielaní zdôraznil, že izraelská vláda nemá v pláne pásmo Gazy ekonomicky utláčať. "Neexistuje žiadny zámer uvaliť blokádu na Palestínčanov," podčiarkol izraelský minister obrany.