Keď šli dievčatá z miliónovej šou televízie JOJ na sústredenie k moru, nevyhli sa konfliktom. Vzťahy tam boli napäté. Keď odchádzali k moru miliónoví tanečníci, predseda poroty Fredy Ayisi sa snažil konfliktným situáciám zabrániť. Ako? Semifinalistom povedal, že majú prísť s akýmkoľvek problémom za ním. "Že sa im budem snažiť vždy pomôcť," prisľúbil. Podarilo sa to?
Konflikty visia vo vzduchu vždy, keď je človek unavený a je v strese. Na semifinálovom sústredení Miliónového tanca v Egypte, kde muselo z 24 účastníkov vypadnúť 14, nik nič iné nepredpokladal. Každodenné vstávanie na hodinovú rozcvičku o šiestej, nacvičovanie choreografií na slnku alebo v rozhorúčenej sále, chvíľami tvrdé hodnotenia poroty - to boli predpoklady najvypätejších situácií.
Napriek tomu si vraj veľkú konkurenciu väčšina tanečníkov v Egypte neuvedomovala. "Bolo trochu cítiť také poštuchovanie medzi chalanmi, súperenie, ale aj to veľmi mierne. Dievčatá som ako konkurenciu vôbec nevnímal," hovorí o tom 20-ročný Peter Halmo.
"V tanci to je ako vo futbale. Tam tiež nemôže každý hrať iba sám za seba, musia spolupracovať. Asi by sa nám ťažko trénovalo, keby medzi nami vládla nepríjemná atmosféra a napätie," tvrdí aj Ján Jamrich (20) z Banskej Bystrice.
"Intrigy medzi nami nevznikali, všetci sme boli vo veľkom časovom strese, museli sme tvrdo trénovať niekoľko hodín denne. Navzájom sme sa tolerovali. Na tréningoch bola nervozita, no taká bežná. Niekedy sme na seba zvýšili hlas a možno sme si aj povedali - Posuň sa, lebo nevidím, alebo - Ešte raz ma kopneš, tak ti to vrátim," usmieva sa Dobrava (24).
A Marek Sojka (17): "Samozrejme, že sme sa niekedy pohádali. No išlo skôr o nedorozumenie, ktoré sme si hneď vysvetlili." Konflikty vlastne vznikali najviac pred televíznymi kamerami - na tréningoch sa im občas vyhnúť nedalo.
Martin Soľár (26) to hodnotí takto: "Vnímal som nejaké pretvárky, že sa niektorí ľudia až príliš tlačia dopredu. Ale veď o tom to je. Ide tu o šou, o to, kto zaujme. Nejde v podstate o nič, ale ide o veľa." (oba)