Ako v mnohých aerokluboch na Slovensku, tak aj poľský Aeroklub Podkarpacki pripravil na záver tohtoročnej sezóny akciu, kde sa stretli priaznivci lietania a rozoberali zážitky zozbierané za posledný rok. Tohtoročnej akcie na letisku v Krosne sa zúčastnila aj výprava slovenských pilotov z AK Sabinov a AK Prešov, ktorí to mohli využiť ako skvelý tréning pred finálovým kolom súťaže Gulash Ralley v Poprade.
Poľskí kolegovia pripravili pre pilotov súťaž v presnosti pristátia, ktorej náročnosť bola značne zvýšená silným vetrom (v nárazoch až 10m/s). Slováci si so záujmom prezreli aj rozsiahly a rozmanitý letový park aeroklubu s typmi lietadiel, ktoré na slovenskom nebi nie je často vidieť. Ukázalo sa, že tréningu nie je nikdy dosť, keďže len málo pilotov pristálo presne a mnohé slovenské nádeje v ťažkých podmienkach sklamali. Poliaci plne využili domáce prostredie a po neúspechu Očovčanov, nedali Ražňancom šancu. Víťazom sa atal predseda Aeroklubu Pokarpacki. Blahoželáme.
Zábava pokračovala plným prúdom pri ohni so stolmi prehýbajúcimi sa jedlom a pitím. Tu náskok poliakov slováci dotiahli a tak mohli odísť domov so cťou. Priblížiť skvelú atmosféru vládnucu na tejto akcii sme sa pokúsili v našej fotogalérii. Letu zdar a dovidenia v Poprade!
Autor: Stanislav Uličný