V programe jeho rokovaní s najvyššími juhokórejskými predstaviteľmi bude dominovať otázka Severnej Kórey. Napätie medzi USA a jeho spojencami v Ázií sa zvýšilo najmä po tom, čo nedávno v americkom Kongrese označil túto komunistickú krajinu spolu s Irakom a Iránom za "os zla".
Ešte počas návštevy Japonska sa Bush zaviazal chrániť Južnú Kóreu, naďalej ponechať americké jednotky v Ázii a pokračovať v plánoch na vybudovanie raketového štítu, ktorý by okrem USA chránil aj ich spojencov v ázijskom regióne.
V hlavnom meste Soule budú počas Bushovej návštevy vládnuť prísne bezpečnostné opatrenia. V súvislosti s návštevou amerického prezidenta sa v Južnej Kórey začali množiť protesty. Polícia očakáva, že počas jeho pobytu sa ich počet ešte zvýši.
Juhokórejská polícia už v pondelok zatkla približne 30 študentov, ktorí sa na protest proti nadchádzajúcej návšteve prezidenta USA zabarikádovali v sídle americkej obchodnej komory v Soule. Ďalšia protestná akcia prebiehala pred budovou amerického veľvyslanectva v Soule. Na nej už došlo aj k zrážkam s políciou.
Bush by sa dnes mal stretnúť s juhokórejským prezidentom Kim Te-džungom. Všeobecne sa očakáva, že Bush vyjadrí podporu zmierovaciemu procesu medzi oboma Kóreami, avšak zároveň upozorní na fakt, že Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) stále predstavuje pre medzinárodné spoločenstvo hrozbu kvôli jej jadrovým programom.
Vo štvrtok odlieta najvyšší predstaviteľ USA do Číny.