Brusel/Ženeva 17. októbra (TASR) - Najmenej 1,1 milióna ľudí prišlo v Pakistane následkom ničivého zemetrasenia o zamestnanie. Informovala o tom dnes Medzinárodná organizácia práce (ILO).
Organizácia ďalej vyhlásila, že je nutné do oblasti priniesť produktívne programy na vytvorenie pracovných miest, ktoré nutne potrebujú viac ako milión ľudí na vytrhnutie z akútnej chudoby.
"Správy o rozsiahlej deštrukcii ukazujú, že živobytie miliónov ľudí je ohrozené alebo bolo zmarené," povedal generálny riaditeľ ILO Juan Somavia.
Jedným z najzávažnejších faktorov je aj to, že postihnutý región je jedným z najchudobnejších. Ľudia tam prišli o svoju prácu či už v budovách, ktoré sa zrútili, obchodoch, ktoré po otrasoch zostali vážne poškodené alebo prišli o základné potreby na prácu a dobytok. Niektorí z nich už požiadali o hmotnú pomoc na obnovu zničených majetkov, ktoré sú zdrojom ich finančných príjmov.
Podľa ILO nešťastie postihlo približne 2,4 milióna pracujúcich ľudí, pričom v tom čase viac ako dva milióny z nich spoločne s ich rodinami žili pod hranicou chudoby s denným rozpočtom menším ako dva doláre na osobu.