Džabálíja 23. septembra (TASR) - Najmenej štyria Palestínčania zahynuli a 56 ďalších utrpelo dnes zranenia pri explózii, ku ktorej došlo počas zhromaždenia Hnutia islamského odporu Hamas v utečeneckom tábore Džabálíja v pásme Gazy.
Informovali o tom palestínske lekárske zdroje, podľa ktorých je sedem zranených vo veľmi vážnom stave. Podľa očitých svedkov po explózii zostali ležať na zemi kusy ľudských tiel, bilancia bude preto pravdepodobne ešte vyššia. Niektoré zdroje tvrdia, že zomrelo najmenej sedem ľudí.
Mŕtvych a zranených previezli do okolitých nemocníc. Najbližšia klinika v Džabálíji uviedla, že prijala štyri mŕtve telá a 25 zranených. Ďalších 31 zranených hospitalizovali v nemocnici Šífa v meste Gaza.
Tábor zahalil po explózii biely dym. Počas zhromaždenia prelietaval nad táborom izraelský vojenský stroj, izraelská armáda však odmietla, že by boli jej jednotky zapletené do výbuchu. Počas zhromaždenia Hamas predvádzal rakety, zbrane a výbušniny, ktoré používa v boji proti Izraelu.