OTTAWA. Lesný požiar v kanadskej provincii Manitoba si vyžiadal dve obete, oznámila v stredu tamojšia polícia. Tisíc ľudí pre požiar opustilo svoje domovy, píše agentúra AFP.
V uplynulých rokoch postihla Kanadu séria lestných požiarov, avšak podľa AFP sú úmrtia obyvateľov zasiahnutých oblastí neobvyklé.
Počas najhoršej sezóny lesných požiarov v Kanade v roku 2023 boli zaznamenaná úmrtia len z radov hasičov.
Kanadská federálna polícia v stredu potvrdila, že dve osoby zomreli pri požiari v Lac du Boonet v provincii Manitoba, kde zaznamenali nezvyčajne horúce, suché a veterné podmienky.
V uplynulých dňoch vydali orgány niekoľko nariadení na evakuáciu v Manitobe, vrátane Lac du Boonet, kde nariadili evakuáciu približne 1000 obyvateľom.
V Manitobe je aktívnych 24 požiarov, z ktorých päť je podľa orgánov považovaných za nekontrolovateľné. Jeden požiar na hranici s Ontáriom sa rozšíril na plochu 100 000 hektárov.
Momentálne v Kanade evidujú 92 požiarov, vrátane Britskej Kolumbie, Alberty, Saskatchewanu, Manitoby a Ontária. Orgány varujú pred intenzívnejšou sezónou lesných požiarov než obvykle kvôli suchu, ktoré postihuje viaceré oblasti.