VATIKÁN. Pápež František, ktorý sa naďalej zotavuje zo zápalu pľúc, v sobotu prekvapivo navštívil svoju obľúbenú rímsku baziliku. Informovala o tom vatikánska tlačová služba na Telegrame.
Pre 88-ročného pápeža to bola v ostatných dňoch štvrtá neplánovaná prechádzka napriek tomu, že lekári naliehajú, aby odpočíval. Pápež sa minulý týždeň objavil v Bazilike svätého Petra, aby pozdravil veriacich, predtým ako v stredu rovnako nečakane na súkromnej audiencii prijal britský kráľovský pár, kráľa Karola III. a kráľovnú Camillu. Vo štvrtok opäť navštívil Baziliku svätého Petra, aby si prezrel rekonštrukčné práce.
Hlavu katolíckej cirkvi 23. marca prepustili z rímskej nemocnice Gemellli, v ktorej sa päť týždňov liečila z obojstranného zápalu pľúc. Vatikán v piatok uviedol, že „skutočnosť, že sa (pápež) zotavuje, neznamená, že nemôže vychádzať von“. Omšu na Kvetnú nedeľu však bude celebrovať kardinál Leonardo Sandri.