WASHINGTON. Niektoré veci sa jednoducho nerobia, napríklad zjesť niekomu zmrzlinu.
Keď to urobila matka štvorročného chlapca v americkom Wisconsine, rozhodol sa situáciu riešiť radikálne a zavolal na ňu políciu, napísal v utorok spravodajský web stanice CNN.
"Moja mama sa správa nepekne," zaznel detský hlások na nahrávke polície z minulého týždňa. "Príďte si pre moju mamu," opakoval chlapec policajtke, ktorá sa ho pýtala, čo sa deje.
Telefón potom prevzala chlapcova matka a vysvetlila, že syn má štyri roky a snaží sa ho chytiť, pretože sa vyhrážal, že na ňu zavolá polícii.
"Nie, zavolal som na políciu a povedal som jej, aby si prišli pre moju mamu... a len som jej povedal, nech ju zavrú do väzenia, tak ma nechajte," ozvalo sa v pozadí.
Matka následne priznala, že svojmu synovi zjedla zmrzlinu, čo je zrejme dôvod, prečo sa na ňu rozhodol zavolať policajtov.
Polícia však na miesto vyrazila. Keď dorazila, chlapec strážcom potvrdil, že mu mama zjedla zmrzlinu a že chcel, aby za to išla do väzenia.
Po dohode však nakoniec súhlasil, že voči matke za krádež zmrzliny nevznesie žiadne obvinenie, povedal, že nechce, aby išla do väzenia a že len chcel zmrzlinu.
Toto želanie sa malému oznamovateľovi nakoniec splnilo. Strážnici ho navštívili po dvoch dňoch s prekvapením v podobe dvoch kopčekov zmrzliny.